Zaloguj
Zaloguj
Zaloguj bezpiecznie
Szukaj
Szukaj
Którekolwiek ze słówWszystkie słowa
Najnowsze wiadomości
Zdjęcie
W związku z planowanym przystąpieniem przez Gminę Miejską Kościerzyna do konkursu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku pn.: „Czyste powietrze Pomorza" (edycja 2018) Burmistrz Miasta Kościerzyna ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie modernizacji domowych systemów grzewczych.
Zdjęcie
Termin składania wniosków do tegorocznej edycji realizacji zadania w ramach Programu Usuwania Azbestu z terenu Miasta Kościerzyna został przedłużony do dnia 30 kwietnia 2018r. Wnioski można składać w Biurze Obsługi Mieszkańca Urzędu Miasta Kościerzyna.
Zdjęcie
17 kwietnia do kościerskiego muzeum zawitało wielu znakomitych gości z Prymasem Polski Arcybiskupem Wojciechem Polakiem, Prymasem Seniorem Arcybiskupem Henrykiem Muszyńskim oraz Księdzem Biskupem Ryszardem Kasyną ordynariuszem pelplińskim na czele. Nie zabrakło również parlamentarzystów w osobach Senatora RP Waldemara Bonkowskiego oraz Posła na Sejm RP Jana Klawitera, Honorowych Obywateli Kościerzyny i ich rodzin, osób duchownym z dekanatu kościerskiego, samorządowców, osób wyróżnionych przez burmistrza i Radę Miasta Kościerzyny, przedstawicieli Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, kultury, nauki i oświaty oraz mieszkańców naszego miasta.
Zdjęcie
Oferujemy Państwu wydarzenia, które zachęcą Was do wyjścia z domów. W Rynku miasta już od 1 maja będzie można posłuchać dobrej muzyki. 2 maja sporo będzie się dziać w Muzeum Kolejnictwa, do którego na Błyskawiczny Turniej Gry w Baśkę dotrzecie bezpłatnym autobusem. Przejażdżki drezyną, projekcje 3d, czy ekspozycje czasowe to tylko początek całodziennych, darmowych atrakcji. Jak co roku na Placu Targowym o 16.30 w barwach narodowych wyruszy Parada Rowerowa, której finisz na Rynku uświetni rowerowy show w wykonaniu uczestnika X edycji Mam Talent – Jonasz Pakulski. 3 maja to Narodowe Święto, podczas którego chcemy zainaugurować cykl Obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości.
Zdjęcie
Na podstawie § 5.1 uchwały Państwowej Komisji Wyborczej z dnia 19 lutego 2018 roku Burmistrz Miasta Kościerzyna zwraca się z prośbą do osób spełniających wymagania określone w Kodeksie Wyborczym (Dz.U. z 2017 r. poz. 15 i 1089 oraz z 2018 r. poz. 4, 130 i 138) o składanie swoich zgłoszeń na kandydatów Urzędników Wyborczych dla Miasta Kościerzyna.
Zdjęcie
W marcu zaprosiliśmy wszystkich uczniów kościerskich szkół podstawowych i gimnazjów do wzięcia udziału w konkursie na nadanie imion figurkom Stolemów, które już w najbliższym czasie wzbogacą przestrzeń publiczną naszego Miasta i napisanie krótkich dedykowanych opowiadań.
 2018-04-18 13:51:17
Zdjęcie
Dnia 21 kwietnia 2018 r. od godz. 10 do 14 na Stadionie Miejskim w Kościerzynie, przy ul. Kamiennej 7 odbędzie się kolejna edycja Testu Coopera, który pozwala ocenić swoją aktualną kondycję fizyczną. Przewidziano kilkanaście startów co ok. 20 minut.
Zdjęcie
Trwa nabór wniosków w związku z dorocznym przyznawaniem przez Radę Miasta Kościerzyna nagród twórcom i działaczom kultury oraz sportowcom i działaczom sportowym. Wnioski należy składać w Biurze Rady Miasta Kościerzyna do końca kwietnia bieżącego roku.
Zdjęcie
Burmistrz Miasta Kościerzyna działając na podstawie art. 13 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (tekst jednolity: Dz. U. z 2018 r., poz. 121 z późn. zm.) w związku z art. 701 – 702 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. kodeks cywilny (tekst jednolity: Dz. U. z 2017 r., poz. 459 z późn. zm.) ogłasza publiczną ustną aukcję na najem lokalu użytkowego położonego w budynku przy ul. Rynek 6, stanowiącego własność Gminy Miejskiej Kościerzyna, położonego w obrębie 11 miasta Kościerzyna.
Stronę odwiedzono 1612412 razy.
v.20150330-094928
Morgan&Men SEO - Widget